S dilatačními plováky se mrazu nemusíte bát
Zazimování bazénu není nic složitého a je to ten nejlepší způsob, jak zajistit, abyste vodu v nádrži nemuseli po ukončení koupací sezóny vypustit. Za prvé by to bylo drahé, protože napuštění nádrže stojí nemálo peněz, a za druhé by to byla škoda i proto, že byste se zbavili čisté vody, o kterou jste v průběhu koupání svědomitě pečovali.
Zazimováním ušetříte svou práci i finance
Takže je mnohem lepší bazén zazimovat a příští rok před začátkem dalšího koupání pouze sundat krycí plachtu a zapojit filtraci. A voda bude opět dokonalá, i přesto, že v nádrži zůstala po celou zimu.
K úspěšnému zazimování bazénu nepotřebujete nic speciálního, nebudete muset do ničeho investovat. Pouze si pořídíte zazimovač, co je speciální přípravek k zazimování bazénů, a také dilatační plováky .
Postup je jednoduchý a hravě jej zvládnete
Ovšem ještě dříve, než tyto dvě věci využijete, byste měli mít jistotu, že voda ve vaší nádrži je v té nejlepší kondici. S pomocí testerů proto ověřte hladinu pH a koncentraci oxidačního činidla v nádrži. Pakliže je voda nějak znečištěná, ať již organicky či anorganickým znečištěním, měli byste vše dát do pořádku. Teprve poté snižte hladinu v nádrži pod vstup do filtrace a do vody nalijte zazimovač. A nyní přichází čas na upevnění dilatačních plováků. Ty se postarají o to, aby v případě mrazivých dnů narůstající led nepoškodil stěny nádrže. Dilatační plováky mají měkké, snadno deformovatelné tělo, kterým pohlcují tlakové síly ledu a vaše nádrž tak zůstane v bezpečí.
Jak je tedy vidět, tak stačí pár jednoduchých kroků a o stav vašeho bazénu se přes zimu nemusíte obávat. Klidně může spát až do další koupací sezóny pod krycí plachtou a vy budete mít jistotu, že je vše v naprostém pořádku.