Category Archive : Cestování

Nejlepší místa v Soluni


Antické památky, krásné moře, dobré řecké jídlo a víno. Skvělá atmosféra. Aristoteles byl významný starořecký filosofem. A v Soluni se nachází náměstí pojmenované po něm, Aristotelovo náměstí. Aristotelovo náměstí je hlavním náměstím Soluně a také je největší. Rozprostírá se na pobřeží a také v centru Soluně. Určitě stojí za návštěvu. Socha Alexandra Velikého je pamětihodnost, která určitě stojí za zmínku. Král starověké Makedonie. Jeden z nejvýznamnějších panovníků. Socha zobrazuje Alexandra Velikého na koni. Pěkná je čtvrť Agios Pavlos. Ve čtvrti najdete kostel Agios Pavlos, který určitě stojí za návštěvu.

socha alexandra velikého

Kostel pochází z konce 20. století, ale nepůsobí ani trochu moderně. Hagia Sofia je katedrála a v překladu znamená chrám svaté Moudrosti. Za zmínku také stojí vyhlídka a městské hradby Trigonion, které také najdete na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Hradby pochází z přelomu 3. a 4. století. Z hradeb se nám naskytne krásný výhled na Soluň. Mimochodem, když už jsme u těch výhledů, věděli jste, že z některých částech Soluně se dá dohlédnout až na Olymp? Jinak u městských hradeb najdete pěkný park a také příjemné restaurace a kavárničky. Soluň se také může pyšnit pěknými promenádami hned na břehu moře. 

soluň, moře

První z nich je stará promenáda, která se jmenuje Leoforos Nikis. Doslova objímá část centra města. Tato promenáda volně přechází do nové promenády. Zde najdete parky, lavičky, venkovní posilovnu, bary a restaurace. Aby toho nebylo málo, určitě vás zaujmou deštníky. Nejsou to ledajaké deštníky! Jedná se o sousoší 40 deštníků, které jsou upevněné na vysokých tyčích. Je to moderní umění z roku 1997. V noci jsou deštníky nasvícené bílými světly, ale na různé svátky a události barevnými. Když už jste v přímořském městu, určitě si budete chtít užít pláž a moře. Soluň má své městské pláže, ale ty jsou menší. Ale i tak se dá pěkně vykoupat a zrelaxovat. Nedaleko Soluně najdete také pláž v městu Perea.  Pláž je oblázková a je plně vybavena.

Cestování přes celou republiku

Někteří lidé jsou schopni jet na kávu nebo pivo za kamarádem, který bydlí přes celou republiku. Pro mnohé něco takového skutečně není problémem a to proto, že jsou rádi, když daného člověka vidí nebo s ním tráví čas.

Určitě se najdou i tací, kteří něco takového nepochopí a určitě by nikdy za člověkem přes celou republiku jen proto, aby si zašli na kafe nebo pivo, nejel.

Každý člověk se ale liší a každý z nás se chová úplně jinak. Je možné, že jsou lidé, kteří jsou v chování a přemýšlení nad určitými věcmi stejní jako my, ale je hodně těch, kteří by reagovali úplně jinak, než vy.

dobré pivo

Pokud má člověk auto, na takovou kávu se může vydat autem. Pokud ale auto nemáte, bude pro vás nejlepší cestovat vlakem, se kterým nebývá cestování tak pomalé, jako například autobusem. Je určitě otázkou, zda zde nějaké vlaky jezdí a jak dlouho by trvalo, než byste se na dané místo dostali. Pokud by vás daný člověk u sebe nechal přespat, bylo by to určitě lepší, než kdybyste museli brzy ráno vyjet, dát s člověkem kávu a popovídat si a odpoledne jet zase zpět, abyste byli nejpozději v noci doma.

dobrá káva

Je jasné, že pokud člověk cestuje autem, je to rozhodně ta nejrychlejší možnost, protože pokud jedete autem, rozhodně kromě čerpací stanice na záchod nebo pro něco k snědku nestavíte.

Jsou země, které navíc nejsou nijak velké a člověk se dostane z jednoho konce na druhý klidně i za několik hodin. Jsou ale i země, které nejsou zrovna malé a člověka vyjde nejlépe, pokud poletí letadlem. Je to opravdu různé.

Kdybychom si vzali Českou republiku, pak pokud jste například z Plzně a jeli byste autem za někým do Ostravy, je možné, že byste dojeli za 5 – 6 hodin a to podle dopravy. Pokud byste jeli autobusem nebo vlakem, pravděpodobně by vás čekalo mnoho přestupů, které by cestování prodloužilo a tak byste mohli cestovat klidně i 8 – 9 hodin. Ne všichni jsou na takové cestování připraveni.

Je to opravdu o tom, jak velká daná země je. Někde to není problém stihnout za pár hodin, ale někde to problém rozhodně je.

Je dobré cestovat na lehko?

Jsou věci, nad kterými by se měl člověk pozastavit, pokud se rozhodne cestovat. Pokud je něco, co je dobré zvážit, pak je to zejména to, kolik si toho s sebou vezmete. Jestliže například jedete někam na výlet, určitě nemá smysl si toho s sebou brát hodně, protože byste si ve výsledku mohli přivodit bolest zad. Je dobré si rozhodně vzít to nejnutnější a sbalit se zejména podle toho, na kolik dnů jste se rozhodli vycestovat. Pokud jedete například na týden, je jasné, že těch věcí budete potřebovat více, než například na tři dny.

zavazadla na letišti

I tak by si ale člověk měl vzít skutečně jen to nejdůležitější, protože je možné, že se zde podíváte do nějakých obchodů nebo někam na trh a najdete zde mnoho věcí, které se vám budou líbit a které se rozhodnete si nejenže zakoupit, ale také v něm chodit a to přímo na dané dovolené.

Pokud by se náhodou stalo, že byste se rozhodli nakupovat ve velkém, jelikož jedete na místo, kde se například oblečení a také boty prodávají levně a víte něco takového dopředu, budete ve výsledku rádi za to, že jste si s sebou nebrali příliš mnoho věcí, protože budete mít nové věci kam umístit.

cestující muž

Člověk by si ale měl hlídat váhu zavazadla, aby se nestalo, že zavazadlo bude těžší, než je dovoleno a to zejména, pokud chcete odletět letadlem. Před každou dovolenou by měl člověk zvážit, co bude vhodné si vzít a co ne, aby se skutečně nestalo to, že by na dovolené musel shánět další kufr, do kterého by mohl koupené věci uložit.

Cestovat na lehko je mnohem lepší, než cestovat s plným kufrem nebo taškami. Zvažte proto vše, dokud je to ještě možné, protože jakmile vyrazíte na letiště, bude již pozdě něco takového řešit. Je určitě dobré zvážit takové zavazadlo, aby měl člověk přehled. Mějte i vy jistotu, že nebudete mít problém dostat se z dovolené zpět domů a to kvůli svým zavazadlům. Nikdo nemusí být v problémech.

S dilatačními plováky se mrazu nemusíte bát


Víte, k čemu slouží dilatační plováky? Přece k tomu, abyste mohli svůj bazén s klidným vědomím zazimovat a nemuseli se obávat toho, že ho v průběhu zimy poškodí led.
skok psa do bazénu

Zazimování bazénu není nic složitého a je to ten nejlepší způsob, jak zajistit, abyste vodu v nádrži nemuseli po ukončení koupací sezóny vypustit. Za prvé by to bylo drahé, protože napuštění nádrže stojí nemálo peněz, a za druhé by to byla škoda i proto, že byste se zbavili čisté vody, o kterou jste v průběhu koupání svědomitě pečovali.
Zazimováním ušetříte svou práci i finance
Takže je mnohem lepší bazén zazimovat a příští rok před začátkem dalšího koupání pouze sundat krycí plachtu a zapojit filtraci. A voda bude opět dokonalá, i přesto, že v nádrži zůstala po celou zimu.
K úspěšnému zazimování bazénu nepotřebujete nic speciálního, nebudete muset do ničeho investovat. Pouze si pořídíte zazimovač, co je speciální přípravek k zazimování bazénů, a také dilatační plováky .
luxusní bungalov

Postup je jednoduchý a hravě jej zvládnete
Ovšem ještě dříve, než tyto dvě věci využijete, byste měli mít jistotu, že voda ve vaší nádrži je v té nejlepší kondici. S pomocí testerů proto ověřte hladinu pH a koncentraci oxidačního činidla v nádrži. Pakliže je voda nějak znečištěná, ať již organicky či anorganickým znečištěním, měli byste vše dát do pořádku. Teprve poté snižte hladinu v nádrži pod vstup do filtrace a do vody nalijte zazimovač. A nyní přichází čas na upevnění dilatačních plováků. Ty se postarají o to, aby v případě mrazivých dnů narůstající led nepoškodil stěny nádrže. Dilatační plováky mají měkké, snadno deformovatelné tělo, kterým pohlcují tlakové síly ledu a vaše nádrž tak zůstane v bezpečí.
Jak je tedy vidět, tak stačí pár jednoduchých kroků a o stav vašeho bazénu se přes zimu nemusíte obávat. Klidně může spát až do další koupací sezóny pod krycí plachtou a vy budete mít jistotu, že je vše v naprostém pořádku.